Ünnepeld a közösséged!

Felhívás a Közösségek Hete rendezvénysorozaton való részvételre

Hagyományteremtő, országos rendezvényt indít el Közösségek Hete elnevezéssel a Szabadtéri Néprajzi Múzeum, az NMI Művelődési Intézet Közhasznú Nonprofit Kft. és az Országos Széchényi Könyvtár konzorciuma a Cselekvő közösségek – aktív közösségi szerepvállalás EFOP-1.3.1-15-2016-00001 kiemelt projekt keretében. A rendezvénysorozat időpontja: 2017. május 8-14.

A Közösségek Hete központi gondolata a közösségi kezdeményezés, a társadalmi együttműködés, az aktív szerepvállalás, a nyitott, befogadó társadalom eszményének népszerűsítése.

Kik csatlakozhatnak a Közösségek Hetéhez?

Intézmény, civil szervezet és közösség egyaránt csatlakozhat a rendezvénysorozathoz. Közművelődési, muzeális és könyvtári intézmények, az azokban működő vagy hozzájuk köthető baráti, amatőr művészeti, alkotó-, olvasó- és egyéb körök, továbbá hagyományőrző csoportok, egyházi közösségek, civil és jótékonysági szervezetek, sportklubok, egyéb közösségek részvételére számítunk. Egyaránt várjuk formális szervezetek és informális közösségek jelentkezését.

Milyen programokkal csatlakozhatnak a Közösségek Hetéhez?

Csatlakozni bármely olyan programmal lehet, amely ­– képviselve a Közösségek Hete szellemiségét – ráirányítja a figyelmet a közösségi kezdeményezésekre, a közösségekben rejlő értékekre, az intézményekben és azokon kívül működő közösségek tevékenységeire és helyi társadalomformáló erejükre.

Az intézmények szakmai és közönségprogramot egyaránt szervezhetnek a hét bármely napjára.  A szakmai programok célja, hogy az intézményben dolgozók újfajta szemléletet, módszereket, jó gyakorlatokat ismerjenek meg. A közönségprogramok ugyanakkor az intézményekhez kapcsolódó közösségek számára nyújtanak lehetőséget, hogy megismerjék egymás tevékenységét, s bemutatkozzanak a településen élők számára.

Inspirációkat, ötleteket itt olvashatnak.

Hogyan kapcsolódhatnak a Közösségek Hetéhez?

Az intézmények, szervezetek a Közösségek Hetéhez kapcsolódó programtervezetük benyújtásával jelentkezhetnek a rendezvényre, amelyet ide kattintva, a regisztrációs felületen tehetnek meg. A regisztrációval egyúttal elfogadják az együttműködés feltételeit, amelyben vállalják a regisztrált program megszervezését, és hogy az eseményt kizárólag a www.kozossegekhete.hu oldalról letölthető arculati elemekkel és dokumentumsablonokkal népszerűsítik. (A honlap áprilistól lesz elérhető.)

A program jóváhagyása után a regisztráló intézmény/szervezet/közösség feltöltő kódot kap, amely hozzáférést biztosít a Közösségek Hete honlap adminisztrációs felületéhez. A kód birtokában az intézmény/szervezet/közösség feltölti programjait a honlapra.

Milyen médiakampány segíti a Közösségek Hetét?

A Cselekvő közösségek projekt költségvetéséből országos kommunikációs tevékenységgel támogatjuk a rendezvényt, amelynek célja, hogy ráirányítsa a figyelmet a helyi eseményekre, közösségekre, intézményekre, lehetőséget teremtve a bemutatkozásra és tevékenységeik népszerűsítésére. Az egységes megjelenés biztosításához a központilag elkészített szórólapok és plakátok mellett szerkeszthető plakát- és szórólapsablonokat is rendelkezésre bocsájtunk, melyeket a résztvevők programjaik megismertetésére egyénileg szerkeszthetnek.

A projektből finanszírozzuk a Közösségek Hete honlap elkészítését, ahol az összes intézményi és közösségi program megtalálható és kereshető lesz. A rendezvény Facebook oldalán is folyamatosan frissítjük a tartalmakat, a rendezvényhez készítünk továbbá egy mobil applikációt is. A vállalt program megvalósításához a közösségeknek, intézményeknek kell forrást biztosítaniuk, erre a projekt nem ad lehetőséget.

Várjuk a közművelődési, a muzeális és a könyvtári intézmények, illetve az intézményekben működő, intézményekhez kapcsolódó egyéb közösségek csatlakozását!

Jelentkezési határidő: 2017. március 31.

További információ:

Pákay Viktória
projekt kommunikációs munkatárs
Szabadtéri Néprajzi Múzeum
Múzeumi Oktatási és Módszertani Központ
e-mail: kozossegekhete@gmail.com
Tel.: +36 70 456 9436
www.cselekvokozossegek.hu

Szentendre, 2017. február 15.